Chirurgia – Medycyna pola walki – Informacje wprowadzające

Szanowni Państwo,

„Wielkimi krokami” zbliżają się nasze „wtorkowe” zajęcia z chirurgii – nie ukrywam, bardzo się cieszę że będziemy mogli się spotkać szczególnie że  w poprzednich latach zajęcia cieszyły się dużą popularnością. W związku z powyższym pragnę przekazać kilka informacji dotyczących naszych spotkań:

1. Miejsce spotkania: Hol główny Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej, ul Medyczna 7.
2. Godzina: 08.45 – przychodzi po Was asystent w miejsce wymienione w pkt.1., po 09.00 nie będzie możliwe wzięcie udziału w zajęciach w danym dniu.
3. Ubiór: Ubranie chirurgiczne, buty na zmianę, maseczka zasłaniająca usta i nos. Proszę nie przychodzić w białych fartuchach – zdarza się że do ćwiczeń z badania urazowego trzeba będzie się położyć na podłodze ☺
4. Zajęcia będziemy prowadzili z wykorzystaniem tkanek zwierzęcych, dlatego bardzo Was proszę o „zabezpieczenie”:
– 1.0 kg łopatki wieprzowej na całą grupę.
– 1 kompletną krtań wieprzową z 15 cm odcinkiem tchawicy/na osobę. Bardzo ważne – nie mogę być pocięte.
– 1 kompletne drogi oddechowe wieprzowe czyli krtań, tchawica i płuca / na całą grupę – również muszą być kompletne/nie pocięte przez rzeźnika/weterynarza (szczególnie opłucna płucna). Zazwyczaj studenci kupowali tkanki w poprzednich latach – w wagonie smaków na ulicy długiej.
5. Bardzo Was proszę o wypełnienie darmowej platformy e learnigowej, dotyczącej
postępowania z poszkodowanych w hipotermii – www.akademia.hipotermia.edu.pl Proszę wybrać moduł: Zespoły ratownictwa medycznego lub szpitalny oddział ratunkowy.
Na zajęcia proszę przynieść certyfikat ukończenia szkolenia – oszczędzamy papier dlategonajlepiej mieć go w telefonie.

To dla nas zaszczyt że będziemy mogli z Wami pracować, dołożymy wszelkich starań aby te
zajęcia były dla Was wartościowe, „nieprzegadane” i niezapomniane ☺

Z poważaniem,
Dr n. med. Tomasz Sanak