DID ACT

W tym tygodniu zainaugurowany został europejski projekt <<DID_ACT>>.

Celem zaplanowanej na lata 2020-2022 inicjatywy w ramach Erasmus+ Knowledge Alliances jest opracowanie długofalowego planu nauczania rozumowania klinicznego. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet w Augsburgu (dr hab. Inga Hege), a partnerami projektowymi Uniwersytet Jagielloński, uniwersytety z Berna, Mariboru, Örebro, oraz Instruct gGmbH w Monachium i Digital Education Holdings Limited, Malta. W projekcie uczestniczy również Prof. Steven Durning (Uniformed Services University of the Health Sciences w Stanach Zjednoczonych). Na spotkaniu inauguracyjnym w Augsburgu Uniwersytet Jagielloński reprezentowali Andrzej Kononowicz (Zakład Bioinformatyki i Telemedycyny) oraz Małgorzata Sudacka (Zakład Dydaktyki Medycznej).