Budowanie i organizacja egzaminów testowych 5-7.02.2019r.

Przeprowadzono szkolenie doskonalące organizowane dla pracowników UJCM przez Zakład Dydaktyki Medycznej we współpracy z II Katedrą Chirurgii Ogólnej UJ CM odbędzie się w dniach 5-7 lutego 2019 roku.

Warsztaty poszerzyły wiedzę pracowników na temat organizacji i budowania egzaminów testowych. Szkolenie poprowadzone zostało przez dwóch wybitnych specjalistów w dziedzinie przygotowania egzaminów testowych: Carlosa Collaresa oraz Jose Miguel Pego. Prof. Carlos Collares, na co dzień pracujący na Uniwersytecie w Maastricht, jest wybitnym specjalistą w zakresie testów adaptatywnych. Jest również współtwórcą Międzynarodowego Testu Progresywnego. Jose Miguel Pego, profesor Uniwersytetu Minho w Bradze, jest znanym i szanowanym specjalistą w zakresie oceny wyników nauczania. Zasiada również w zarządzie głównym prestiżowego towarzystwa naukowego dydaktyki medycznej European Board of Medical Assessors.

Wytyczne EBMA